• Buhalterinė apskaita
    Teikiame buhalterinės apskaitos paslaugas
  • Konsultacijos
    Konsultuojame visais su buhalterine apskaita susijusiais klausimais
  • Paslaugų kainos
    Teikiame paslaugas už prieinamą kainą (galimi ir barteriniai maina)

Apleista buhalterija  

Kiekvienas namų ūkis, prižiūrimas ir tvarkomas – užtikrina šeimos gerovę ir klesti. Tą patį galima pasakyti ir apie rūpinimąsi įmonės gerove. Pavyzdingai tvarkoma finansinė apskaita leidžia džiaugtis įmonės sėkme, pasirūpinti ir planuoti jos perspektyva.

Net jeigu įmonė veikia stabiliai, verta įsitikinti, ar joje buhalterinė apskaita tvarkoma gerai ir teisingai. Tuo atveju, galima atlikti įmonės auditą – apskaitos būklės įvertinimą, pateikiant išvadas bei pasiūlymus.

Tačiau ne visuomet pasiseka palaikyti tvarkingą buhalterinę apskaitą. Apleistos buhalterinės apskaitos priežasčių gali būti labai daug ir įvairių. Panagrinėkime pagrindines jų, kad galima būtų išvengti nemalonių pasekmių.

Praktika rodo, kad dažniausiai pasitaikanti apleistos buhalterijos priežastis – nekompetentingai atliktas buhalterio darbas. Tai gali atsirasti dėl asmeninio buhalterio aplaidumo ir nekompetentingumo. Nepatyrimas ir nežinojimas neatleidžia buhalterį nuo atsakomybės. Tačiau nesutvarkytas ataskaitas, nesuvestus pirminius duomenis ir apleistą buhalterinę apskaitą privaloma sutvarkyti ir kuo greičiau. Todėl esame pasiruošę operatyviai sureaguoti į jūsų paklausimus ir pagreitinti buhalterinės apskaitos sutvarkymą.

Kita pasitaikanti priežastis – per didelis pasitikėjimas savo jėgomis, kuomet pradėjus verslą manoma, kad galima susitvarkyti patiems, be specialių žinių ir tikslinės informacijos. Kuo greičiau kreipiamasi į profesionalius buhalterius, tuo greičiau aiškėja tikroji įmonės situacija ir verslo ateitis. Pavyzdingai vedama įmonės buhalterinė apskaita ne tik palengvins savininko ar vadovo darbą, bet įmonei bus suteiktas naujas statusas. Mūsų specialistai pasiruošę išspręsti jūsų problemas ir LR institucijoms pateikti reikalingas ataskaitas bei trūkstamus dokumentus. Mes  pilnai sutvarkysime buhalterinę apskaitą nuo pirminių dokumentų iki finansinės atskaitomybės sudarymo.

Kuomet įmonė nevykdo veiklos, jos buhalterinė apskaita turi būti sutvarkyta iki galo. Kitu atveju nebus galima pradėti vykdyti įmonės likvidavimo proceso. Kreipkitės į mūsų darbuotojus ir mes atsakingai sutvarkysime jūsų įmonės apleistą buhalterinę apskaitą.

Būtinos sąlygos apleistos buhalterijos sutvarkymui

  • Tikslus esamos buhalterinės apskaitos situacijos įvertinimas. Tam būtini apskaitos dokumentai ar jų kopijos. Reikalui esant, pavyzdžiui, pradingus dokumentams, kreipsimės į jūsų verslo partnerius ar klientus, prašydami pateikti trūkstamų dokumentų kopijas.
  • Efektyvus bendradarbiavimas ir susitarimas dėl paslaugų suteikimo. Dėsime visas pastangas tam, kad rezultatai jus nudžiugintų. Mes išsiaiškinsime jūsų poreikius ir susitarsime dėl vietos, kur bus atliekamas apleistos buhalterijos sutvarkymas – jūsų ar mūsų biure.

Apleistą buhalteriją gali sutvarkyti tik patyrę ir savo darbą išmanantys profesionalūs buhalteriai. Tokiam darbui atlikti reikalingas kruopštumas, atidumas ir tikslumas. Ne veltui, buhalterija – skaičių ir ženklų žaismas, sudėtingas ir atsakingas. Nuo menkiausios buhalterio klaidos, gali nukentėti visa įmonė ir net iškilti grėsmė jos ateičiai. Ne veltui buhalteris skaitomas itin svarbiu kiekvienos įmonės darbuotoju. Buhalteris puikiai žino, kada ir kokie terminai skirti kiekvienam darbui atlikti. Tačiau praktikoje pasitaiko įvairių klaidų, kurias ištaisyti nėra lengva ir paprasta.

Kas gresia įmonei, netvarkančiai buhalterinės apskaitos?

Jei įmonės buhalterinė apskaita laiku netvarkoma, atsiranda mokesčių neprimokėjimai arba kokios nors permokos, kurias būtų galima panaudoti, sumokant kitus mokesčius.

Jeigu finansinės atskaitomybės ataskaita pateikiama nesavalaikiai arba iš viso nepateikiama,  įmonei gali tekti sumokėti nemenkas baudas, o įsiskolinus mokesčių – gali būti inicijuojamas auditas arba keliama įmonės bankroto byla. Tokiu atveju įmonei teks sumokėti nesumokėtus mokesčius, priskaičiuotas baudas ir delspinigius, jei tokie bus priskaičiuoti. Kas neabejotinai svarbu, aplaidžiai tvarkant buhalterinę apskaitą – visi prasižengimai yra viešai matomi registre, o tai kenkia įmonės reputacijai bei perspektyvai. Juk svarbiausia – klientų ir partnerių pasitikėjimas.

Jeigu taip atsitiko, kad jūsų įmonės buhalterinė apskaita neatitinka LR buhalterinės apskaitos įstatymo, nedelskite ir kreipkitės į mūsų įmonės specialistus. Mes sutvarkysime įmonės apskaitą už praėjusius laikotarpius, sudarysime finansinę atskaitomybę ir paruošime ataskaitas.